Rodzaje broni w CS: GO

Poniżej przedstawiamy w skrócie wszystkie możliwości ofensywne i defensywne w popularnej grze Counter Strike: Global Offensive, które posiadają określone właściwości. Co więcej, każda z broni ma możliwość zmiany, ale jedynie pod kątem wyglądu. Jeśli jesteś początkującym graczem, wszystkiego z pewnością dowiesz się z naszego artykułu.

Czym możesz walczyć?

  1. Pistolety są jedyną możliwością w początkowej fazie gry, kiedy uczestnicy dysponują jedynie 800 dolarami w pierwszej rundzie. Zatem ich fundusze są dość ograniczone, przez co trzeba radzić sobie podstawowymi modelami broni jak Glock-18, P2000 czy USP-S. Każdy pistolet różni się celnością, stopniem penetracji zbroi przeciwników, ilością pocisków czy też siłą odrzutu.
  2. Strzelby potocznie nazywane są shotgunami, które cechują się słabą precyzją celności oraz niską pojemnością magazynku. Jednak posiadają także mocne strony, jak na przykład zwiększona częstotliwość wystrzelania pocisków, które gromadzą się w jednym punkcie, co zdecydowanie usprawnia akcje defensywne wobec terrorystów w grze.
  3. Karabiny maszynowe występują dość rzadko, a wynika to z ich słabej celności oraz dużej siły odrzutu, która uniemożliwia strzelanie dłuższymi seriami. Ponadto ich magazynek jest bardzo pojemny, ale utrzymanie takiej broni wymaga od nas równie dużego nakładu finansowego, aczkolwiek odpowiednio używana może okazać się bardzo sprytnym narzędziem.
  4. Pistolety maszynowe można wyróżnić na MP9, MP7, UMP-45 albo P90, które posiadają odmienne specyfikacje. Z pewnością każdy z SMG jest o wiele mocniejszy niż zwykłe pistolety, aczkolwiek jak można się domyśleć kosztują również o wiele więcej.
  5. Karabiny stanowią najpopularniejszą broń w CS: GO, ze względu na swoją szybkostrzelność, duże obrażenia oraz słabszy odrzut, dzięki czemu łatwiej jest nad nimi zapanować. Jednak, aby efekt był zadowalający najpierw trzeba koniecznie nauczyć się panować nad celownikiem, by osiągnąć perfekcyjną trafność.
  6. Karabiny snajperskie istnieją w czterech różnych egzemplarzach, aczkolwiek najczęściej używanym jest AWP, który potrafi zabić przeciwnika jednym celnym strzałem. Warto również zaznaczyć, że podczas korzystania z lunety karabiny trzeba liczyć się ze zwolnionym tempem reakcji, dlatego najskuteczniejsze strzały bywają bez specjalnego odmierzania.
  7. Granaty może pełnić funkcję wabika, kiedy przeciwnik jest zmylony naszą pozycją, oszałamiającą, zapalającą, by zamknąć wrogów w pułapce ognia, zadymiającą oraz raniącą. Zastosowanie oraz rodzaj zależy od sytuacji w jakiej się obecnie znajdujemy, jednak należy używać ich rozważnie, by nie zdradzić swojego położenia.
  8. Noże stosowane są jako broń pomocnicza, która nie posiada odmiennego zastosowania, a jedynie różne skiny. Nie spowalniają naszej reakcji i mogą być wykorzystane we wielu okolicznościach, a repliki noży z CS GO możesz już dostać w sklepach online, dzięki czemu życie wirtualne może na chwilę stać się prawdziwym.

Przedstawiliśmy tutaj już wszystkie typy broni palnej i białej, jakie możesz spotkać w grze Counter Strike. Ich właściwe wykorzystanie na pewno przyniesie zamierzone rezultaty, aczkolwiek najpierw musisz zebrać cenne doświadczenie, by móc w przyszłości dorównać swoim kolegom o wyższej randze.22

Marzec 22nd, 2018|Noże|

Napisz komentarz