Impreza gamingowa w Polsce

Ranga e-sportu rośnie z każdym rokiem, a uczestników tego typu wydarzeń można liczyć już nawet w setkach tysięcy, jak nie miliona, biorąc pod uwagę również obserwatorów online. Zatem ich popularności w mediach znacznie wzrosła, dzięki czemu coraz więcej osób dowiaduje się o podobnych imprezach gamingowych, które organizowane są nie tylko na świecie, ale również u nas w kraju. Poniżej przedstawiamy w skrócie jeden z kilku najważniejszych eventów, które związane są ze światem wirtualnym.

#1 Międzynarodowy Festiwal Komików i Gier

To zdecydowany hit wśród środowiska graczy, fanów komiksów, a także rodzin z dziećmi, którzy po prostu chcą wspólnie i miło spędzić czas na graniu w gry planszowe oraz komputerowe. Wydarzenie MFKiG można nazwać bardzo uniwersalnym, ponieważ dopasowuje się do preferencji wszystkich, a zapewnione liczne atrakcje spełnią oczekiwania każdego. W tym roku cała inicjatywa odbędzie się oczywiście na terenie Atlas Areny w Łodzi w dniach 14-16 września, gdzie będzie można przybyć na 29. już edycję tego festiwalu.

Program obejmuje między innymi strefę komiksów, gdzie można spotkać się na żywo ze znanymi rysownikami z Polski i zagranicy, jak i wydawcami egzemplarzy oraz prawdziwymi znawcami, dzięki czemu można porozmawiać ze swoimi idolami. Następnie można przejść do strefy gier, gdzie odbywają się różnego rodzaju konkursy i turnieje gier komputerowych oraz planszowych, co z pewnością ucieszy rodziców z małymi dziećmi, a przede wszystkim wielkich fanów kultowych gier multiplayer, którzy podczas festiwalu MFKiG mogą podziwiać na żywo rozgrywki Mistrzostw Polski w Counter Strike: Global Offensive czy League Of Legends. Wówczas występuje najlepsze zespoły gamingowe, które walczą o tytuł mistrza. Ponadto można znaleźć się w strefie pamiątek, gdzie do nabycia są nowsze i starsze wydania komiksów, gry planszowe oraz wiele innych gadżetów z popularnych gier, jak na przykład noże do CS GO, które dostępne są w wielu odsłonach. Zatem możesz uzupełnić swoją kolekcję o nowe akcesoria i dodatki ze świata gier.

Jednocześnie uczestnicy mogą podziwiać wystawy o zróżnicowanej tematyce. Co roku pojawiają się zupełnie inne nowe pomysły na stworzenie ekspozycji, gdzie między innymi można było już podziwiać wystawę z klocków LEGO, a także postaci ze słynnych komiksów, które wyglądały jak żywe. To także świetna okazja do nauki dla miłośników rysowania i opracowywania scenariuszy, bowiem prowadzone są liczne warsztaty i szkolenia dotyczące właśnie branży komiksowej. Poznane triki i zdobyta wiedza może przydać się w późniejszych doświadczeniach, gdzie prawdopodobnie zdecydujesz się na karierę w tym kierunku.

Oczywiście cały festiwal nie obyłby się bez konkursy na najlepsze przebranie za postać z komiksu, gry bądź mangi czy anime. Ta konkurencja jest organizowana już od wielu, a wielcy fani cosplay zdecydowanie przebijają się swoimi pomysłami nawzajem, gdzie każdego roku można podziwiać naprawdę idealne odwzorowanie fikcyjnych ulubieńców, którzy chociaż na jedną chwilę stają się prawdziwi.

Podsumowując, wydarzenie to przyciąga naprawdę mnóstwo ludzi, którzy są mniej lub bardziej związaniu ze światem gier i komiksów, co jest największym plusem. Nikt nie poczuje się w tym klimacie niekomfortowo, ponieważ organizatorzy zadbali o kompleksowe atrakcje, konkursy i pozostałe inicjatywy dopasowane do każdego wieku i zainteresowań. Z pewnością jest to wspaniała zabawa, którą należy przeżyć chociaż raz.

Marzec 10th, 2018|Noże|

Napisz komentarz